آیا دست‌هایتان را دوست دارید؟

سلام به شما سروران گرامی، عزیزان افراد زیادی را می‌شناسیم که از بهترین و حتی گران‌ ترین محصولات بهداشتی برای پوست صورت خود استفاده می‌کنند اما از پوست دست خود غافل هستند، آنچه در این مطلب  مطالعه خواهید کرد برخی مشکلات پوستی و اقدامات درمانی متعاقب آن است که پوست دست را مانند صورت هدف قرار می‌دهد.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید…

رعایت نکاتی در رابطه با جوان تر ماندن پوست دست ها:

لکه‌های قهوه‌ای بر روی پوست دست ها

این‌ گونه لکه‌ها پیامد تابش نور آفتاب هستند.

به همین دلیل تعداد این لکه‌ها در پشت دستها بسیار بیشتر از داخل قسمت داخلی دستها می باشد، لکه‌های تازه پیدا شده را می‌توان با کرم‌های روشن‌ کننده موجود در داروخانه‌ها یا نسخه‌ای درمان کرد اما لکه‌های قدیمی و پایدار فقط به وسیله متخصصان پوست با بهره‌گیری از تکنولوژی جدید قابل برداشتن هستند. اگر لکه تیره باشد، لیزر می‌تواند رنگدانه را هدف قرار دهد.

پوست چروکیده

چروکیدگی پوست دستها ناشی از نازک‌ شدن لایه کلاژن است.

برای تقویت کلاژن پوست، کرمی خریداری و استفاده کنید که حاوی رتینول یا اسیدهای آلفا هیدروکسی و البته اسید لاکتیک نیز باشد تا به نرمی بافت پوست دست نیز کمک کند. هنگامی که استفاده از کرم به‌ تنهایی کفایت نمی‌کند، لایه‌برداری شیمیایی توصیه می‌شود که هم اثرات مخرب آفتاب و هم پوست مرده را برداشته و پوست جوان‌تر می‌شود.

دست‌های استخوانی با رگه های برجسته

این حالت نتیجه کاهش چربی زیرپوستی در اثر گذر زمان می باشد.

شما به دست و ناخن های کودکان نگاه کنید، دست‌های آنها به علت لایه چربی طبیعی در زیر پوست، پوستی گوشتالو دارند، هنگامی که این چربی به مرور زمان از دست می‌رود، استخوان‌ها و رگ‌های خونی به وضوح دیده می‌شوند. در برخی موارد درمان از طریق تزریق چربی خود بیمار یا یک محصول حجم‌دهنده دیگر انجام شده که می‌تواند حالت گوشتی بودن را احیا و استخوان‌ها و رگ‌ها را بپوشاند.