نقش لاک ناخن در روزگاران قدیم

 شاید بسیاری از خانم ها تصور می کنند که رنگ آمیزی و آرایش ناخن ها فقط در این زمان توسط بانوان انجام می شود، پس بهتر است بدانید که تاریخچه رنگ کردن ناخن ها به سه هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد و باز هم بهتر است بدانید که بانوان گذشته تنها از حنا و رنگ های طبیعی معدودی استفاده نمی کردند بلکه رنگ های متنوعی در رنگ آمیزی ناخن هایشان به کار میبردند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید…

رنگ آمیزی ناخن در گذشته

شاید بسیاری از خانم ها تصور می کنند که رنگ آمیزی و آرایش ناخن فقط در این زمان توسط بانوان انجام می شود.

خوب است بدانید که تاریخچه رنگ کردن ناخن ها (لاک زدن ناخن ها) به سه هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد.

و بهتر است بدانید که بانوان گذشته تنها از حنا ورنگ های طبیعی معدودی استفاده نمی کردند بلکه رنگ های متنوعی در رنگ آمیزی ناخن به کار میبردند، آنها برای این کار از رنگ هایی استفاده می کردند که از مخلوط صمغ عربی، سفیده تخم مرغ، ژلاتین و موم زنبور عسل ساخته شده بود.

آنها گل رز کوبیده شده را نیز به این مخلوط اضافه می کردند تا به این محلول رنگ دهد.

چنین مخلوطی وقتی برای چند ساعت روی ناخنها گذاشته می شد رنگی قرمز یا صورتی ایجاد می کرد.

در آن روزگاران وضعیت ناخن بانوان، وضع مالی و جایگاه اجتماعی آن ها را بیان می کرد به این صورت که تزیین ناخن تنها از اشراف زادگان ثروتمند بر می آمد، چنین افرادی، گاهی ناخن هایشان را با طلا و یا نقره نیز می آراستند و این کارها را نشانه اشراف زادگیه خود به حساب می آوردند.

جالب است بدانید که بانوان متوسط جامعه حق نداشتند ناخن های خود را با رنگهای پررنگ آراسته کنند برای آنها کم رنگ جایز بود، در این زمان در مصر باستان نیز تزیین ناخن توسط بانوان طرفدار زیادی داشت.

مثلا (نفرتی تی) ملکه معروف مصر باستان ناخن هایش را همیشه به رنگ قرمز پررنگ آراسته می کرد و رنگهای به استلاح ما جیغ برای اشراف زادگان جایز بود.

و اما لاک ناخن در عصر امروز

بعدها در حدود قرن19 میلادی، روغن های معطری به بازار آمد که بانوان به وسیله یک چرم آن را به روی ناخن هایشان می مالیدند و براق می کردند.

لاک هایی با شکل و شمایل امروزی، در حدود سال 1930 به بازار عرضه شد که با استقبال فراوان زنان مواجه شد و بازار پر رونقی پیدا کرد و حالا با نام لاک و با تنوع زیاد در دسترس شماست.

این بود تاریخچه مختصری از تزیین ناخن بانوان که امروزه به اسم لاک در دسترس ماست.